Ysense nedir

Ysense nedir ?

Ysense 2007 yılında kurulan ve kurulduğu yıldan bu yana üyelerine 40 milyon dolardan fazla ödeme yapmış güvenilir bir sitedir.Ysense Clixsense sitesinin isim değiştirmesiyle oluşmuştur. Dünyanın her yerinden ek gelir elde etmek isteyenler kullanıcılar için çevrim içi bir ödül sitesidir.

İnternetten ek gelir elde etme rehberinde size bahsedeceğim tüm siteler arasından muhtemelen en çok Ysense ile ek kazanç sağlayacaksınız. Çünkü sitesinde para kazanmak için birçok yöntem mevcut. Bu yöntemler anketler, görevler ve tekliflerden oluşuyor. Ayrıca hem telefonunuzdan hem de bilgisayarınızdan bu yöntemlerle kazanç sağlayabilirsiniz.

Ysense’de şu an 5 dolar ile 250 dolar arasında değişen para çekme yöntemleri mevcut. Kazançlarınız maksimum 10 gün içerisinde banka hesabınızda oluyor fakat para çekme işlemleri genellikle daha kısa sürede bitiyor. Bu zamana kadar kendi para çekme işlemlerim 5-6 günü geçmediği gibi, 3 günde ödeme aldığımda oldu. Para çekme işlemlerindeki kesintiler de çok yüksek değil. Ysense’den birçok kez para çektim ve hiçbir sıkıntı yaşamadım. Bu yüzden güvenilir bir site olduğunu söyleyebilirim.

Ysense ‘e Nasıl Kayıt Olunur?

Kayıt olmak için ilk olarak buradan giriş yapabilirsiniz. Girdiğinizde karşınıza aşağıdaki sayfa çıkacak.

ysense nedir nasıl çalışır

Sağ üstteki “Email” bölümüne e-posta adresinizi, “Password” bölümüne de şifrenizi yazarak “Join Now” butonuna tıklayın.

gizlilik politikası

Sonraki adımda yukarıdaki site politikalarını inceleme ve onaylama sayfası açılacaktır. “Agree to all” seçeneğini seçerseniz otomatik olarak hepsini onaylar. İsterseniz en alttaki e-posta listesine abone olma seçeneğini onaylamayabilirsiniz fakat kayıt işlemini bitirebilmek için ikinci, üçüncü, ve dördüncü seçenekleri onaylamalısınız. Daha sonra alttaki “Agree and Continue” butonuna tıklayın.

ysense kayıt işlemi

Hesabınız açıldı fakat aktif değil. Ysense hesabınızı aktif hale getirebilmeniz için size bir e-posta gönderecek. Bu e-posta içindeki doğrulama bağlantısına tıklamalısınız. Birkaç dakika içinde gelmezse e-posta adresinizin spam klasörünü kontrol edin. Eğer orada da yoksa yukarıdaki sarı bölümde bulunan “Resend it or change your email address.” yazısına tıklayarak tekrar e-posta isteyebilirsiniz.

ysense mail adresi onaylama

Gelen e-postadaki “Confirm email address” yazısına tıkladığınızda hesabınız aktif hale gelecektir. Artık para kazanmaya başlayabilirsiniz. Hesabınızdan çıkış yaptığınızda tekrar girmek için sağ en üstteki “Sign In” yazısına tıklayarak giriş sayfasına gitmelisiniz.

ysense telefon onaylama

Ysense’de anketleri yapabilmek için hesabınızın telefon onaylı olması gereklidir. Anket sayfasındaki bir ankete tıkladığınızda sizi yukarıdaki sayfaya yönlendirir. Bu sayfa her ankette karşınıza çıkmaz fakat girdiğiniz ankette bu sayfa karşınıza geldiğinde telefon numaranızı onaylamazsanız o anketi yapamazsınız. Bir kerelik bir işlemdir ve telefonunuzu onaylayana kadar bazı anketleri kaçırabilirsiniz. O yüzden onaylamanızı öneririm. Telefon numaranızı girdikten sonra “Send Code” butonuna tıklayın. Telefonunuza gelen kodu girdiğinizde hesabınız telefon onaylı olacaktır. Böylece hiç anket kaçırmayacaksınız.

Ysense Menüleri

Ysense birçok menüye ve sayfaya sahip. Nasıl para kazanacağınıza geçmeden önce menülerin hepsine tek tek birlikte bakacağız. Bu sayfada bulunan resimlerin bazıları tam ekran olarak eklendiği için net görünmeyebilir. Daha net görebilmek için üzerilerine tıklayıp resimleri büyütebilirsiniz. Ana sayfa ile başlayalım.

ysense ana sayfa

Ysense ana sayfa

Siteye kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda yukarıdaki resimde bulunan ana sayfa karşınıza gelir. Bu sayfada hesabınızla ilgili bilgiler bulunur. Sitede başka bir sayfadayken tekrar ana sayfanıza gelebilmek için sol en üstte bulunan Ysense logosuna tıklamalısınız. Yukarıdaki örnek ana sayfayı 3 kısıma ayırarak anlatacağım.

1- Birinci kısımın sol tarafında ana menü bulunur. Sitedeki bütün sayfalara bu menüyü kullanarak gideceksiniz. “Surveys” menüsü ile başlayalım. Bu menü anket menüsüdür ve 2 sayfadan oluşur. Bunlardan ilki anketlerin bulunduğu “Complete Surveys” sayfasıdır. Anketlerde size araştırma amaçlı bazı sorular sorularak fikirleriniz alınır ve bunun karşılığında size ödeme yapılır. Örneğin bir firma yeni çıkaracağı bir ürün için sizden fikirler alabilir. Başka bir firma insanlar tarafından ne kadar tercih edildiğiyle ilgili bilgi edinmek amacıyla anket yapmak isteyebilir. Yine bir firma çıkardığı yeni reklam filminin nasıl olduğuyla ilgili görüşlerinizi alabilir. Bu örnekler gibi birçok farklı anketle karşılaşabilirsiniz. Bu sorulara verdiğiniz cevaplar karşılığında ödeme alırsınız. Soruların sayısına göre anketten alacağınız ücret değişir.

ysense anketler

Yukarıdaki örnek “Complete Surveys” sayfasında da görebileceğiniz gibi anket yapabileceğiniz sayfa 2 kısımdan oluşur. Yukarıdaki anketler size özel olarak davet ile gönderilen anketlerdir ve hep orada olmazlar. Gelen anket yeterli kullanıcıya ulaştığında listeden kaldırılır. Örnekte 52 cent ve 78 cent değerinde 2 davet ile gelen anket var. Aşağıdakiler ise “Daily Survey Routers” yani günlük anket yönlendiricileridir ve hep oradadırlar.

Bu yönlendiricilere tıkladığınızda anket varsa sizi ankete yönlendirir. Eğer yok ise yine bu sayfaya yönlendirecektir. Siz yukarıdaki anket sayfasına girdiğinizde hesabınız yeni olduğu için anketler kapalı olacaktır. Nasıl açılacağı ile ilgili bilgiyi yazının devamında anlatacağım. “Surveys” menüsündeki 2. sayfa olan “History” ise anket geçmişi sayfadır. Sadece son 90 günde yaptığınız anketlerle ilgili bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Ana menüdeki “Offers” teklif sayfalarının olduğu menüdür. Bu menüdeki “Wannads”, “OfferToro” gibi birçok farklı şirket kendi teklif sayfalarındaki işleri yapmanız karşılığında size para öderler. Tekliflere telefona uygulama indirme, bilgisayara oyun indirme gibi işler örnek gösterilebilir. Hatta teklif sayfalarından anket bile yapabilirsiniz. Örnek olarak “Wannads” sayfasına bakalım.

görevler

Ysense Offers

Offers” menüsündeki her şirket yukarıdaki örnek “Wannads” sayfası gibi tekliflerini listeler. Her teklifin üzerinde nasıl yapılacağı ve fiyatı yazılıdır. İstediğiniz şirketin sayfasından istediğiniz teklifi yapabilirsiniz. Yine “Offers” menüsünün en altındaki “History” sayfasına girerek yaptığınız tüm teklifleri gün, ay, yıl olarak görüntüleyebilirsiniz.

Ysense ana menüsündeki “Tasks” menüsü görevleri yapabileceğiniz menüdür. Görevlere firmaların internet sitelerini bulma, ürün sınıflandırma, videoları değerlendirme gibi yüzlerce örnek gösterilebilir. Görevleri yapabilmek için “Appen” platformunda hesabınız olmalıdır. “Tasks” menüsünün altındaki “Complete Tasks” sayfası görev listesinin bulunduğu sayfadır. Herhangi bir göreve tıkladığınızda sizi “Appen” sitesine yönlendirir ve hesabınızla giriş yapmanızı ister. Kayıt olmak için bu sayfadaki “Sign Up!” yazısına tıklamalısınız. Kayıt olduktan sonra görevleri yapmaya başlayabilirsiniz. Yine “Tasks” menüsündeki “History” sayfasından yaptığınız tüm görevleri gün, ay ve yıl olarak görüntüleyebilirsiniz.

“Affiliates” ortaklık programı menüsüdür.

Ysense’de her kullanıcıya özel referans bağlantısı bulunur. Bu bağlantı üzerinden siteye girip kayıt olan her kullanıcı sizin referansınız ile üye olmuş olur. Ysense size bu üyelerin kazandığı paralardan %20 komisyon verir. Hem de bu komisyonu kullanıcı Ysense’de iş yaptığı sürece hayat boyu alırsınız. Bu komisyon referansınızdan kesilmez. Ysense kendisi size öder. Ayrıca üye yaptığınız her kullanıcı ilk 5 dolarını kazandığında ekstra 2 dolar bonus kazanırsınız. Referans sayınıza göre aldığınız komisyon yüzdesi de artar. 0-99 arası referansınız varsa %20, 100-199 arası referansınız varsa %25, 200 ve üzeri referansınız varsa %30 komisyon alırsınız. Referans bağlantınızı “Affiliates” menüsü altındaki “Affiliate Program” sayfasında görebilirsiniz. Örnek bir “Affiliate Program” sayfasına bakalım.

ysense ek gelir

Copy your referral link” yazısının altındaki kutuda referans bağlantınız vardır. “Copy” yazısına tıklayarak bu bağlantıyı kopyalayıp üye olacak arkadaşınıza gönderin. Siteye bu bağlantı üzerinden üye olduğunda yaptığı her işten komisyon alacaksınız. Ayrıca referans bağlantınız ana sayfanızdaki “Account Details” bölümünde bulunan “Affiliate link” kısmında bulunur. Buradan da kopyalayarak gönderebilirsiniz. Bir de “Signup Commissions” yani kayıt komisyonu var. Ysense normalde siteye üye yaptığınız her kullanıcı başına size 10 ila 30 cent arasında bir bonus verir. Fakat bu komisyonun geçerli olduğu ülkeler listesi arasında Türkiye olmadığı için alamıyorsunuz. “Affiliates” menüsündeki “My Stats” sayfasına girerek referanslarınızdan kazandığınız komisyonları gün, ay ve yıl olarak görüntüleyebilirsiniz.

“Cashout” para çekme menüsüdür.

Burada birçok para çekme metodu bulunur. Biz sadece Skrill ve Payoneer ile para çekeceğiz. Çünkü Türkiye’den sadece bu 2 yöntem ile para çekiliyor. “Forum” menüsü bizi sitenin forumuna yönlendirir. Forum sayfasında biraz aşağıya inerek Türkçe foruma girebilirsiniz. Ana menüdeki “More” menüsü altında 3 sayfa bulunur. “Addons” sayfasından Addon eklentisini tarayıcınıza ekleyebilirsiniz. “Blog” sayfasından sitedeki son yenilikleri öğrenebilir, yardım almak için “Help” sayfasını kullanabilirsiniz. Şimdi ana sayfadaki 2. ve 3. kısımla devam edelim.

ysense ana sayfa detayları

2- Resimdeki 2 numaralı kısımda bulunan sayfalar için ana menüdeki bazı sayfaların kısayolu diyebiliriz. Çünkü aynı sayfaya gidiyorlar. Yine de bilmeniz için kısaca değineceğim.
Paid Surveys: Anket sayfasına gider.
Cash Offers: Teklif sayfasına gider.
Figure Eight Tasks: Görev listesinin bulunduğu sayfaya gider.
Referrals: Ortaklık programı ile ilgili bilgi alabileceğiniz sayfaya gider.
Addon: “Addon” eklentisi sayfasına gider.
Help: Yardım sayfasına gider.
Forum: Foruma gider.

3- Üç numaralı kısmın sol tarafındaki “Account Details” bölümü hesap detaylarınızın bulunduğu bölümdür. Sağ tarafındaki “Daily Checklist Bonus” bölümü ise yaptığınız anket, teklif ve görevlerden aldığınız bonus kazancı gösterir. Alt taraftaki “Total Earnings (credited only)” bölümü toplam kazancınızı görebileceğiniz bölümdür. Fakat resimde de görebileceğiniz gibi her ana sayfaya girdiğinizde bu kısım kapalıdır. Görüntülemek için “Total Earnings (credited only)” yazısının sağında bulunan “Expand” yazısına tıklamanız yeterli. 3 bölüme de ayrı ayrı bakalım.

ysense hesap

User ID: Kullanıcı numaranız yazılıdır.
Name: İsminiz yazılıdır.
Email: E-posta adresiniz yazılıdır.
Member Since: Siteye kayıt olduğunuz tarih yazılıdır.
Affiliate Link: Ortaklık linkiniz yazılıdır.
Lifetime Total: Hesabı açtığınız günden bu yana kazandığınız paranın toplamı yazılıdır.
Pending Credits: Bazı anketler veya teklifler ödemeyi bir süre sonra yapar. Bunlardan alacağınız ücretler burada görünür. Fakat ödemenin sonra yapılması nadiren olan bir şeydir.
Available Balance: Hesabınızdaki mevcut bakiyedir. “Cashout” yazısına basarak para çekme sayfasına gidebilirsiniz. Ayrıca bu bilgileri düzenlemek için sağ üstteki “Edit” yazısına basmanız yeterli.

ysense kazançlar

Ysense toplam kazançlar

Today: Bugün kazandığınız parayı gösterir.
Yesterday: Dün kazandığınız parayı gösterir.
Month: İçinde bulunduğunuz ay kazandığınız parayı gösterir.
Last Month: Geçen ay kazandığınız parayı gösterir.
Year: İçinde bulunduğunuz yıl kazandığınız parayı gösterir.
Last Year: Geçen yıl kazandığınız parayı gösterir.
Active Referrals: Ortaklık linkinizle siteye üye yaptığınız kullanıcı sayısını görebileceğiniz bölümdür. Örnekteki hesabın sahibi toplam 358 kişi üye yapmış. Üye yaptığınız kullanıcılar uzun süre iş yapmazsa “Active Referrals” kısmından eksiltiliyor ve sadece aktif üyeleriniz sağ taraftaki rakamda gösteriliyor.

Yukarıdaki örnek siteye üye yapılan 358 kullanıcıdan sadece 27 tanesinin aktif olarak sitede iş yaptığını gösteriyor. “Stats” yazısına tıklarsanız üyelerinizin size kazandırdığı toplam parayı gün, ay ve yıl olarak görüntüleyebilirsiniz.

Commissions: Siteye üye yaptığınız kullanıcılardan aldığınız komisyonları görebileceğiniz bölümdür.

Today” bugün aldığınız komisyonu, “Total” ise hesabınızı açtığınız zamandan bu yana aldığınız toplam komisyon ücretini gösterir. “Level” kısmında üyelerinizin kazançlarından yüzde kaç alacağınız yazar.
Surveys: Kaç tane anket yaptığınızı ve bu anketlerden toplamda kaç para kazandığınızı gösterir. Buradaki “Completed” yazısının yanında bulunan toplam anket sayısına tıklarsanız sizi anket geçmişi sayfasına yönlendirir.
Offers: Kaç tane teklif yaptığınızı ve bu tekliflerden toplamda kaç para kazandığınızı gösterir. Buradaki “Completed” yazısının yanında bulunan toplam teklif sayısına tıklarsanız sizi teklif geçmişi sayfasına yönlendirir.
Tasks: Kaç tane görev yaptığınızı ve bu görevlerden toplamda kaç para kazandığınızı gösterir. Buradaki “Completed” yazısının yanında bulunan toplam görev sayısına tıklarsanız sizi görev geçmişi sayfasına yönlendirir.

Ysense her gün yaptığınız iş sayısına göre size bonus verir. Bu bonusu alabilmek için günlük kontrol listesini tamamlamanız gerekir. Ana sayfadaki “Daily Checklist Bonus” bölümünde bonusları görebilirsiniz. Bu listeyi tamamladığınız her günün sonunda hesap bakiyenize %16’ya kadar bir bonus eklenir.

Kazanabileceğiniz bonus miktarının sınırı yoktur

Ne kadar çok iş yaparsanız o kadar çok bonus kazanırsınız. Bu bonus sadece tamamladığınız görev, teklif ve anketleri içeren toplam günlük kazancınız üzerinden hesaplanacaktır. Üyelerinizden gelen komisyonlar gibi ek kazançlardan bonus alamazsınız.

Günlük kontrol listesini tamamlamak için yapmanız gerekenler:

 • En az 2 anket –  2 teklif – 10 görev

Bu işleri birbiriyle kombine ederek listeyi tamamlayabilirsiniz.

 • En az 1 anket ve 1 teklif – 5 görev ve 1 teklif – 5 görev ve 1 anket

Günlük kontrol listesini tamamladıktan sonra yaptığınız her iş için belli miktarda bonus alacaksınız. Bonus yüzdesi normalde %12’dir fakat bu oranı arttırabilirsiniz. “Addon” eklentisini tarayıcınıza ekleyip günde en az 1 saat çalıştırdığınızda %2’lik bir bonus daha eklenir. Eklentiyi ekledikten sonra kapatmanıza gerek yok. Tarayıcınızı açmanız bu sürenin dolması için yeterli. Ayrıca kontrol listesini arka arkaya üç gün tamamlarsanız ek olarak %2 etkinlik bonusu kazanırsınız. Daha sonra her gün kontrol listesini tamamlamaya devam ederseniz her gün bu ek bonusu alırsınız. Kontrol listesini belirli bir günde tamamlayamazsanız bu etkinlik bonusu sıfırlanır. Tekrar alabilmek için 3 gün arka arkaya tamamlamalısınız. Addon ve etkinlik bonusları için gerekli şartları tamamladığınızda alacağınız toplam bonus oranı %16 olur.

ysense bonus

Resimdeki örneğe bakalım. Bu kullanıcı 17 görevden 1.89 dolar ve 2 anketten 1.48 dolar kazanarak kontrol listesini tamamlamış. “Addon” ve etkinlik bonusunu da tamamlayarak %16 bonus almaya hak kazanmış. Böylece toplamda kazandığı 3.37 dolara ek olarak 54 cent bonus alacak. Bonus her sabah saat 11’de hesap bakiyenize eklenir ve liste sıfırlanır. Resmin en altındaki “Total Earned” kısmında toplamda kazandığınız tüm bonus miktarı yazar. Hemen yanındaki “View History” yazısına tıklarsanız kazandığınız bonusları gün, ay ve yıl bazında görüntüleyebilirsiniz. Şimdi de sağ en üstte bulunan kişisel menüye bakalım.

ysense balans

Sitenin hangi sayfasında olursanız olun sağ en üstte bir ikon vardır. Bu ikonun üzerine geldiğinizde yukarıdaki menü otomatik olarak açılır. Daha sonralarda kişisel bilgilerinizi ve profil resminizi eklediğinizde bu menüde ikon değil adınız ve profil resminiz olacaktır.
Balance: Mevcut bakiyenizi gösterir.
Account Summary: Ana sayfaya yönlendirir. Sitede sol en üstte bulunan Ysense logosu ile aynı işi görür.
Profile and Settings: Kişisel bilgilerinizi düzenleyebildiğiniz sayfadır. Bu sayfaya girdiğinizde güvenlik amacıyla şifrenizi girmenizi ister. Ayrıca e-posta adresinizi ve şifrenizi değiştirebilir, profil resmi ekleyebilir, hesabınızı kapatabilirsiniz. İlk kayıt olduğunuzda bu sayfaya girip kişisel bilgilerinizi eklemenizi tavsiye ederim. Eklediğiniz profil resmi forumda da gözükecektir. Hesabınızı kapatmak isterseniz bu sayfadaki “Close Account” yazısına tıklayın. Fakat hesabınızı kapatırsanız içindeki mevcut bakiye de silinir. İsterseniz bir süre sonra tekrar hesabınızı açabilirsiniz.
Transaction History: Tüm kazançlarınızı tek liste olarak görebileceğiniz işlem geçmişi sayfasıdır. Anket, teklif, görev ve bonus kazançlarınızı gün, ay ve yıl olarak görüntüleyebilirsiniz. İsterseniz sadece anket ya da bonus gibi tek tip kazançları listeleyebilirsiniz. Bu sayfaya girebilmek içinde bir kez şifrenizi girmelisiniz.
Checklist Bonus History: Günlük kontrol listesi geçmişini gün, ay ve yıl olarak kontrol edebileceğiniz sayfadır.
Sign Out: Hesabınızdan çıkış yapmanızı sağlar.

Ysense ile Nasıl Para Kazanılır?

Artık Ysense menüleri ve sayfaları hakkında bilgi sahibi oldunuz. Şimdi para kazanmak için neler yapmanız gerektiğini anlatacağım. Daha önce Ysense’de anket, teklif ya da görev yaparak para kazanabileceğinizi belirtmiştim. Şimdi bu yöntemlere ayrıntılı olarak bakalım.

Paid Surveys (Anketler)

Hesabınızı onayladıktan sonra yapacağınız ilk şey anket profili oluşturmak olmalıdır. Ysense size yaşınız, cinsiyetiniz, mesleğiniz gibi sorular sorarak anket profilinizi oluşturur ve bu profile göre size anket yollar. Eğer oluşturmazsanız anket yapamazsınız. Bunun için ilk önce “Surveys” yani anket sayfasına gidin.

ysense anket kazançları

Resimde anket sayfasında 5 tane anket var. Fakat anket profili oluşturmadığınız için herhangi birisine tıklasanız dahi ankete girmeyecektir. “Unlock surveys by completing this 5 minute survey. And earn $0.05” yazısına tıklayın. Ysense burada size bazı sorular soracak ve karşılığında 5 cent ödeyip anket profilinizi oluşturacaktır. Burada önemli olan kazandığınız 5 cent değil anketlerin açılmasıdır. Profil doldurmak adece davet ile gelen anketler için değildir. Günlük anket yönlendiricileri ve teklif menüsündeki bazı şirketlerin teklifleri içinde profil oluşturmak zorunda olduğunuzu bilmelisiniz. İlk başta hepsini yapmak biraz uzun sürebilir fakat bir kez yaptığınızda bir daha uzun süre sonra yapmak zorunda değilsiniz. Sadece birkaç ay sonra güncellemeniz istenecektir. Anket ya da teklif sayfalarındaki herhangi bir şirket sizden profil oluşturmanızı isteyebilir. Daha çok iş yapabilmek için bir an önce oluşturmanızı öneririm. Örnek olarak bazı Ysense anket profili sorularına bakalım.

ysense anket profil

Cinsiyetinizi ve yaşınızı girerek “Devam” butonuna basın.

ysense anket profil detayları

Bazı sorularda “Cevap vermemeyi tercih ederim” seçeneği olacaktır. Bunu seçmek yerine diğer seçeneklerden birini seçmenizi öneririm. Çünkü siz ne kadar çok bilgi verirseniz Ysense size o kadar çok anket yollar. Bu 2 örnek gibi birçok soruyu cevapladıktan sonra Ysense profiliniz oluşacak ve anketler açılacaktır.

ysense anket doldurmak

Yukarıdaki örnekte de görebileceğiniz gibi anket profiliniz oluştuktan sonra sizi tekrar anket sayfasına yönlendirecek. Ve üst taraftaki yeşil renkli kısmın üzerinde anket profili oluşturmak için yaptığınız kısa anketin tamamlandığını ve 5 cent kazandığınızı yazacaktır.

Artık tüm anketlere girebilirsiniz

Daha önce size anket sayfasının ikiye ayrıldığını söylemiştim. Üst kısımda davetle gelen anketler, alt kısımda ise “Daily Survey Routers” yani günlük anket yönlendiricileri bulunur. Davetle gelen anketler kısa süre listede durur ve bittiğinde listeden kalkar. Bu yüzden gördüğünüz gibi yapmalısınız. Yine yukarıdaki örnekte 3 tane davet ile gelen anket görebilirsiniz. Bu anketlerin üzerinde anketin ücreti, numarası, gönderen şirketin adı ve ortalama kaç dakika süreceğiyle ilgili bilgiler bulunur. Günlük anket yönlendiricileri ise her zaman anket sayfasındadır. Arada bir sayfadan gitseler bile kısa süre içinde tekrar gelirler.

Anket olup olmadığını anlamak için gün içerisinde sürekli tıklayarak kontrol etmelisiniz. Yönlendirici sayısı zaman zaman azalıp çoğalabiliyor. Şu an anket sayfasında 3 tane yönlendirici var. Bunların hepsinde ayrı ayrı anket profili oluşturmalısınız. Eğer oluşturmazsanız bu yönlendiricilerden anket yapamazsınız. “OpinionWorld” yaptığınız her anket için 58 cent öder. Tıkladığınızda anket varsa yapmaya başlarsınız. Anket yoksa sizi yine anket sayfasına yönlendirecektir. “OpinionSurveys” anket başına 64 cent öder. Tıkladığınızda sizi kendi sayfasına yönlendirir. “Start Survey” yazısına tıkladığınızda anket var ise direkt olarak anketi başlatır. Anket yoksa “We’re Sorry!” yazısıyla karşılaşırsınız. “Peanut Labs” ise her anketi farklı ücrete yaptırır. Tıkladığınızda kendi sayfasına yönlendirir ve anket varsa üzerinde ücreti ve ortalama ne kadar sürede biteceği yazar. Eğer anket yoksa sayfasında “Birileri bütün anketleri yedi” yazısıyla karşılaşırsınız.

Ysense anketlleri ile ilgili bilinmesi gerekenler

Anketlerle ilgili bilmeniz gereken şeylerden bir tanesi ise her anketi yapamayacağınızdır. Girdiğiniz anket size başta bazı sorular sorar ve kriterlerine uymuyorsanız sizi anketten atar. “Soru soracaklarsa neden anket profili oluşturduk?” diye düşünebilirsiniz. Fakat anketlerin çoğu oluşturduğunuz anket profilinde sorulan sorulardan daha spesifik sorular içerir. Ya da anket profilinizde bulunan bilgilere bakılmadan herkese gönderilen anketler vardır. Bu yüzden anketlerin neredeyse hepsi size başta eleme soruları soracaktır.

Örneğin bebek bezleriyle ilgili olan bir anket için baştaki “Çocuğunuz var mı?” sorusuna hayır derseniz sizi o anketten atar. Çünkü çocuğunuz olmadığı için verdiğiniz cevaplar anketi yapan şirketin işine yaramayacaktır. Ya da beyaz eşyalar ile ilgili bir ankette sorulan “Siz ya da ailenizden birisi aşağıdaki işlerden birinde çalışıyor mu?” sorusunun cevaplarından birisi olan beyaz eşya seçeneğini seçerseniz sizi anketten atar. Çünkü o anketi yapan firma yaptığı araştırmayı bilgisi olmayan kişilerle yapmak ister. Yine emeklileri hedef alan bir ankette yaş olarak 30’u seçerseniz size anketi yaptırmaz.

Bazen anketlerin kriterlerine uygun olsanız bile yeterli katılımcıya ulaştığı için yine sizi anketten atacaktır.

Bir ankete girdiğinizde anketi yaptığınız sekmeyi kapatırsanız daha sonra devam edemezsiniz ve ücreti alamazsınız. Anketleri tek seferde bitirmelisiniz. Ayrıca anket esnasında bir hata oluşmadığı sürece tarayıcınızın geri ve ileri butonlarını kullanmayın ve sayfayı yenilemeyin. Bunlarda anketi tamamlamanıza engel olur.

Davetle gelen anketler ile “OpinionWorld” yönlendiricisinin anketlerini bitirdiğinizde sizi tekrar anket sayfasına yönlendirir. Eğer anket kriterlerine uymazsanız yine sizi anket sayfasına yönlendirecektir. Bazı kullanıcılar anketi bitirdiğini sanarak sekmeyi kapatır. Böyle yaptıklarında ödeme alamazlar. Bu yüzden sizi Ysense anket sayfasına yönlendirene kadar bekleyin. Bittikten sonra “Anketi Gönder” gibi butonlarda çıkabilir. Bir anket sizi hiçbir şekilde anket sayfasına yönlendirmiyorsa Ysense ana sayfanıza giderek ödemeyi yapıp yapmadığına bakın. Çünkü bazı anketler anket sayfasına yönlendirmeye gerek duymadan ödeme yapabiliyor. Eğer ödemeyi yaptıysa sayfayı kapatabilirsiniz. Yapmadıysa sayfayı yenilemeyi deneyin.

ysense anketler ile para kazanmak

Örnek resimde görebileceğiniz gibi anket bittikten sonra tekrar anket sayfasına yönlendirilirsiniz. Ve üst taraftaki yeşil bölümde anketi bitirdiğiniz ve bu anketten aldığınız ücret yazar. Bu örnekte kullanıcı 42031226 numaralı anketi bitirmiş ve 72 cent kazanmış. Ayrıca daha önce size günlük anket yönlendiricilerinin ara sıra anket sayfasından gidip geldiğini söylemiştim. Resimde sadece “Peanut Labs” yönlendiricisinin bulunduğuna dikkat edin. Bazı kullanıcılar bu durumda listede olmayan yönlendiriciler tarafından yasaklandığını düşünebiliyor. Eğer yönlendiricilerden bir veya birkaçı listede yoksa gün içerisinde tekrar gelecektir.

ysense anket ödemeleri

Girdiğiniz anketin kriterlerine uymuyorsanız ya da “OpinionWorld” yönlendiricisine tıkladığınızda mevcut bir anket yoksa sizi anket sayfasına yönlendirilirsiniz. Üst taraftaki sarı renkli bölümde ankete katılamadığınız yazar. Bir anketi neden yapamadığınızı ana menüdeki “Surveys” menüsü altında bulunan “History” yani anket geçmişi sayfasından kontrol edebilirsiniz.

Anket geçmişi sayfasında anketin ne zaman yapıldığı, kaç dakikada bittiği ya da anketten kazandığınız para miktarı gibi bilgiler vardır. Bunların yanı sıra örnekte de görebileceğiniz gibi “Status” bölümünde girilen anketlerin yapılıp yapılmadığıyla ilgili bilgiler bulunur.
Clicked: Günlük anket yönlendiricilerinde anket yoksa ya da girdiğiniz anketi bitirmeden kapattığınızda yazar.
Screened Out: Anket kriterlerine uymayıp atıldığınız anlamına gelir.
Quota Full: Ankete uygun olsanız da izin verilen sayıda kullanıcıya ulaştığından dolayı anketten atıldığınız anlamına gelir.
Completed: Anketi bitirdiğiniz anlamına gelir.

Offers (Teklifler)

Şimdi teklif menüsüne geçelim. Bu menüdeki şirketlerin teklif sayfalarından uygulamalar indirerek ya da anket yaparak para kazanabileceğinizi söylemiştim. Fakat dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var. Her teklifin farklı gereksinimleri olabilir. Örneğin bir uygulamayı sadece indirmeniz karşılığında ödeme alırken başka bir uygulamayı indirmeniz ve kayıt olmanız karşılığında ödeme alırsınız. Siz teklifin içeriğini okumayıp sadece indirip kayıt olmazsanız size ödeme yapmayacaktır. Başka bir örnekte oyunu indirmeniz, kayıt olmanız ve belli bir seviyeye kadar yükselmeniz karşılığında ödeme alırsınız. Hatta bazı tekliflerde sizden bir siteye kayıt olup alışveriş yapmanız istenir. Bunun karşılığında size yaptığınız alışverişin belli bir kısmını geri öder. Bu sebeplerden dolayı bir teklifi yapmaya başlamadan önce o teklifi bitirmek için neler yapmanız gerektiğini okuyun. Eğer yapabileceğinizi düşünüyorsanız yapmaya başlayın. Örnek olarak “Wannads” şirketinin teklif sayfasındaki birkaç teklife bakalım.

ysense görevlerinden para kazanmak

Örnekte de görebileceğiniz üzere her teklifin üzerinde;

 • Adı,
 • Açıklaması,
 • Ücreti,
 • Hangi platformlarda yapılabileceği ve bitirmek için ne yapmanız gerektiği gibi bilgiler yer alır. Bu örnekteki 5 teklife ayrı ayrı bakalım.

Ysense teklifler

Quizz- Memory Challenge: Bir hafıza testi teklifidir. Gereksinimlerinde size 15 soru sorulacağını ve %100 ile bitirmeniz gerektiği yazıyor. Bunun karşılığında size 6 cent ödeyecek. Dikkat ederseniz isminin yanında 3 tane ikon var. Bunlar bu teklifin bilgisayardan veya ios ya da android işletim sistemine sahip cihazlardan yapılabileceği anlamına geliyor.
Discover and play NOSTALE: Oyun teklifidir. Sitesine gidip kayıt olmanızı, oyunu bilgisayarınıza indirip seviye 3 olana kadar oynamanızı istiyor.
OpinionSurveys: Anket teklifidir. Anket sayfasındaki “OpinionSurveys” yönlendiricisi ile aynı işi görür. Açıklamasında da görebileceğiniz gibi günde 1 anket tamamlamanıza izin verir.
TimeBucks, earn rewards!: “TimeBucks” farklı bir para kazanma sitesidir. Siteye kayıt olmanızı ve en az 5 dolar kazanmanızı istiyor. Bunun karşılığında size 3.75 dolar ödeme yapacak.
Easy Surveys- Short Survey: Başka bir anket teklifidir. Gün içerisinde birden fazla kez yapılabilir.

Ücretsiz Üye Olmak İçin TIKLAYIN

Ysense anket sayfasında bulunan anket yönlendiricilerine ek olarak teklif sayfasında da birçok farklı şirketin anket yönlendiricisi bulunur. Yukarıdaki örnekte bulunan “Easy Surveys” bunlardan birisidir. Fakat bu yönlendiricilerden anket yapmadan önce Ysense’de olduğu gibi anket profili oluşturmanız istenebilir. Bu yüzden önce tüm teklif sayfalarındaki anket tekliflerine tıklayarak anket profilinizi oluşturmalısınız. Ayrı ayrı anket profili oluşturmak biraz uzun sürebilir fakat hepsini tek seferde yapmak zorunda değilsiniz. Tek tek farklı zamanlarda anket yapmak istediğinizde de oluşturabilirsiniz.

Uygulama indirme tekliflerini yapmanın birçok yolu vardır. En basit yolu siteye telefonunuzdan girmektir. Girdikten sonra teklif sayfasındaki uygulama teklifine tıkladığınızda sizi direk uygulama mağazasına yönlendirir. Bilgisayardan ise farklı yollarla yapabilirsiniz. Teklife tıkladığınızda size bir QR kodu gösterir ve bu kodu telefonunuz ile taradığınızda sizi uygulama mağazasına yönlendirir. Bir diğer yolda sizden e-posta adresinizi ister ve size bir bağlantı yollar. E-posta adresinize telefondan girerek bu bağlantıya tıkladığınızda sizi yine mağazaya yönlendirir.

Ysense Püf Noktaları

ysense nedir

Ysense’de anketler genellikle gündüz gelir. Akşam da geldiği olur fakat bu çok nadirdir. Eğer gündüz çalışan biriyseniz anketleri cep telefonunuzdan da yapabilirsiniz. Çünkü Ysense’deki anketlerin büyük bir çoğunluğu cep telefonundan, tabletten ve bilgisayardan yapılabiliyor. Bu yüzden gün içerisinde telefonunuzdan sürekli anket sayfasını kontrol etmenizi öneririm. Ayrıca hafta sonu neredeyse hiç anket gelmediğini de bilmelisiniz.

Anket sayfasından yaptığınız anketlerin ücretleri teklif sayfasından yaptıklarınızdan genellikle daha yüksektir. Ysense anket şirketinden anketleri alır, size yollar ve sadece size ödeme yapar. Fakat teklif sayfasındaki şirketlerden size ek olarak Ysense’de ödeme alır. Bu yüzden ücretleri daha azdır.

Eğer sürekli bilgisayar başında olan biriyseniz davet ile gelen anketleri beklemenizi öneririm.

Forumda gezinirken teklif sayfasından yaptığınız bir anketi başkasının çok daha yüksek fiyata anket sayfasından yaptığını gördüğünüzde hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Akşama kadar gelmezse ya da gece şansınızı denemek isterseniz o zaman teklif sayfasına bakabilirsiniz. Günde sadece birkaç saat bilgisayar başında oturabilen biriyseniz anket daveti beklemeyin. Hem anket sayfasındaki hem de teklif sayfasındaki anket yönlendiricilerini kullanmalısınız. İlk önce anket sayfasına bakın.

Davet ile gelen anket yoksa anket yönlendiricilerini deneyin.

Ondan sonra teklif sayfalarına giderek en yüksek ücreti veren anket yönlendiricisinden başlayın. En düşük ücreti veren yönlendiriciyi deneyene kadar devam edin. Gün içerisinde birkaç kez girebiliyorsanız her seferinde bu yöntemi uyguladığınızda az bile olsa gelir elde etmiş olursunuz. Sürekli bilgisayar başında olan bir kişi anketleri kaçırmaz. Fakat siz bilgisayarda çok az zaman geçirdiğiniz için “Ne kazanırsam kârdır” mantığıyla ilerlemelisiniz.

Sitenin kötü taraflarından bir tanesi bazen yaptığınız anketten ya da tekliften ödeme alamamanızdır. Teknik sebeplerden dolayı anketin ortasında ya da sonunda sizi anketten atabilir. Ya da anketi bitirdiğinizde “Anket bitmiştir” yazısını görseniz dahi sizi anket sayfasına yönlendirmediği için ödemenizi alamayabilirsiniz. Bunun birçok farklı sebebi olabilir.

Eğer bir anketten ödeme alamazsanız yardım sayfasına giderek bir destek bileti yollamalısınız. Destek biletini ingilizce yazmanız gerektiğini unutmayın.

Bunun için ana menüdeki “More” menüsü altında bulunan “Help” sayfasına gidin. Sağ üstteki “SUBMIT A REQUEST” yazısına tıklayın. Karşınıza çıkan menüden “Surveys” yazısını seçtiğinizde sizden ödeme alamadığınız anket ile ilgili bilgiler isteyecek. Bu bilgilerde 2 tanesi önemlidir. Birisi anket kimliği diğeri ise anket bittikten sonra alacağınız ekran görüntüsü. Bir ankete tıkladığınızda anket yeni bir sayfada açılır ve önceki sayfada anket hala durur. Üzerinde de anket kimliği numara olarak yazar. Bir anket ödeme yapmadıysa önceki sayfaya gidip anket kimliğini not alın. Daha sonra yaptığınız anket sizi anket sayfasına yönlendirmiyor ise son sayfanın ekran fotoğrafını saat ve tarih görünecek şekilde alın. Ve yollayacağınız destek biletine ekleyin. Bu 2 bilgiyi eklediğinizde sorununuzun çözülme ihtimali artacaktır. Ödenmeyen tekliflerle ilgili yardım alabilmek için aynı sayfadaki menüden “Offers” seçeneğini seçip sizden istenilen bilgileri girin.

Fakat tekliflerle ilgili sorunlarınızı buradan çözmeye çalışmadan önce “Offers” menüsünde teklifi yaptığınız şirketin sayfasına giderek yardım almayı deneyin.

Her şirketin teklif duvarında destek bölümü bulunur. İlk önce buradan bir destek bileti yollamayı deneyin. Eğer sorununuzu teklif sayfasından çözemezseniz “More” altındaki “Help” menüsüne başvurun. Ayrıca “Help” menüsünden sadece anketler ve tekliflerle ilgili değil Ysense’de yaşadığınız tüm sorunlarla ilgili yardım alabilirsiniz. Çözemediğiniz bir sorun olduğunda bu sayfadan destek bileti atmanız yeterli.

Günlük kontrol listesini her gün tamamlayarak %16’lık bonusu almaya çalışın. Ne kadar çok iş yapıp para kazanırsanız o kadar çok bonus alırsınız. Örneğin 1 dolara 16 cent, 2 dolara 32 cent alırsınız. Kısa vadede büyük bir kazanç gibi gözükmese de uzun vadede hatırı sayılır bir kazanç elde edebileceksiniz. Ysense ayrıca görev yaparak kazandığınız her 50 dolar için size 5 dolar bonus verir.

Bu 50 dolarlık limite anketlerden ya da tekliflerden kazandıklarınız dahil değildir.

Sadece görev yaparak kazandığınız paralar sayılır. Her 50 dolarlık görev kazancınızın dolmasına ne kadar kaldığına ana sayfanızdaki “Total Earnings” bölümünden bakabilirsiniz. Burada anketler, teklifler ve görevlerden ayrı ayrı toplamda ne kadar kazandığınız yazar.

Örneğin buradaki “Tasks” yazısı karşısında 147 dolar kazandığınız yazıyorsa 3 dolarlık daha görev yaptınız. Kazandığınız 5 dolarlık bonus öbür gün hesabınıza yatacaktır. Bir de haftalık görev bonusu var. Ysense bir hafta içinde en çok görev yapan 10 kişiyi ödüllendiriyor.

Birinciye 50 dolar,

İkinciye 20 dolar,

Üçüncüye 10 dolar,

Dördüncü ve

Beşinciye 5 dolar, diğer 5 kişiye de 2’şer dolar bonus veriyor.

Ysense Addon eklentisi kazancınızı arttırmak için önemlidir

Davet ile gelen anketler kısa sürede tükendiği için fazla anket yapamayabilirsiniz. Addon eklentisini tarayıcınıza yüklediğinizde anket ya da görev geldiğinde size sesli bildirim gönderir. Böylece hem sürekli kontrol etmek zorunda kalmayacak hem de bilgisayarda olduğunuz sürece anket kaçırmayacaksınız. Eklentiyi tarayıcınıza eklemek için “More” menüsü altındaki “Addons” sayfasına gidin. Bu sayfada karşınıza 3 farklı tarayıcının resmi gelecektir. Kullandığınız tarayıcıyı seçerek uygulama mağazasına gidin ve ekleyin. Örneğin Chrome kullanıyorsanız sizi yönlendirdiği sayfada sağ üst köşede bulunan “Chrome’a Ekle” yazısına tıkladığınızda tarayıcınıza eklenecektir. Ekledikten sonra “Addon” eklentisinin tarayıcınızın sağ üst köşesine Ysense logosu ile eklendiğini görebilirsiniz.

ysense eklenti

Eklentiye tıkladığınızda yukarıdaki menü açılır. En üstte kullanıcı adınız ve mevcut bakiyeniz bulunur. Bu hesabın mevcut bakiyesi 436.65 dolar. “Today” bugün kazandığınızı, “Yesterday” dün kazandığınızı, “Total” ise kazandığınız tüm parayı gösterir. “Surveys” mevcut anket sayısını, “Tasks” mevcut görev sayısını gösterir. Bildirim ayarlarını yapmak için “Options” yazısına tıklayın.

ysense eklenti ayarları

“Alert Options” yazısının karşısında 3 farklı uyarı ikonu var. Soldaki ikon anket ya da görev geldiğinde bunların eklenti üzerinde sayı olarak yazılmasını sağlar.

Örneğin sadece anket için seçerseniz anket yokken 0 yazar. Anket geldiğinde ise 1 yazar. O an size davet ile kaç tane anket geldiyse o kadar sayı yazacaktır. Ortadaki ikon anket ya da görev geldiğinde tarayıcınızın sağ alt köşesinde bildirim çıkmasını sağlar. Sağdaki ikon ise anket ya da görev geldiğinde size ses ile haber vermeye yarar. “Survey Invites” ile anketlerin, “Tasks” ile görevlerin size nasıl haber verilmesini istiyorsanız “Alert Options” bölümündeki ikonların hemen altındaki kutucukları işaretlemelisiniz.

Eğer eklenti üzerinde sayı olarak sadece anketlerin gözükmesini istiyorsanız ayarları yukarıdaki örnekteki gibi yapın. Mevcut bir görev varsa bitene kadar listede kalacağı için anket geldiğinde sayı olarak ayırt edemeyip anketi kaçırabilirsiniz. Fakat yukarıdaki gibi yaparsanız genelde 0 yazacak ve anket geldiğinde 1 yazacağı için anket kaçırmayacaksınız. “Tasks Availability” bir görevden, seçtiğiniz sayı ve üzerinde geldiğinde bildirim almayı tercih ettiğiniz kısımdır.

Örneğin buradan 25’i seçerseniz ve yeni gelen görev kişi başına 15 tane geldiyse size bildirim gelmez. Sadece kişi başı 25 tane ve üzerinde gelen görevlerden bildirim alırsınız. Her görevden bildirim almak için buradan 1 sayısını seçmelisiniz. “Sound Alert” ise anket ya da görev geldiğinde çalacak sesi belirlediğiniz kısımdır.

Türkçe forumu kullanmanızı ve sürekli takip etmenizi öneririm.

Bir sorun yaşadığınızda konu açabilir, sizinle aynı sorunu yaşamış insanlardan yardım alabilir ya da bildiğiniz konularda insanlara yardım edebilirsiniz. Forumda anketler, teklifler ve görevler için ayrı konular vardır. Bu konulara da yazarak takıldığınız konularda bilgi alabilirsiniz. Ayrıca “More” menüsü altındaki “Blog” sayfasına girerek sitedeki yenilikleri takip edebilirsiniz.

Bazen anketler çok uzun olduğunda kullanıcılar sıkılıp soruları okumadan cevap verebiliyor. Bunu yapmamalısınız. Çünkü anketlerin çoğunda dikkat sorusu bulunur. Örneğin “Aşağıdaki şıklardan iyi tanımlar şıkkını seçin” diye bir soru karşınıza gelebilir. Ücreti bir an önce alabilmek için soruları okumadan geçmeyin. Bu soruda başka şık seçtiğinizde dikkat sorusunu yanlış yaptığınız için sizi anketten atar. Ve o anketteki bütün çabalarınız boşa gider. Verdiğiniz cevaplar tutarsız olursa da anketten atılırsınız. Birkaç defa bu şekilde anketten atılırsanız hesabınızın anket yapma özelliği kapatılabilir hatta hesabınızı tamamen kapatabilirler. Bu yüzden anketlere zaman ayırarak dürüstçe cevaplar verin ve soruları okumadan geçmeyin.

Ysense’de hesabınızın ceza almaması ya da kapanmaması için şunları yapmamalısınız:

 • Yanlış bilgiler ile kayıt olmayın.
 • Anket profillerine yanlış bilgiler girmeyin.
 • Birden fazla hesap açmayın.
 • Evinizdeki her bireyin hesabı olabilir fakat bu hesaplara aynı cihazdan girmenizi tavsiye etmiyorum. Site Clixsense iken aynı evden sadece 1 hesaba izin veriliyordu ve aynı bilgisayardan girilen 2. hesap hemen kapatılıyordu. Ysense’de bir evde birden fazla hesaba izin veriliyor. Ve aynı bilgisayardan girilmeyeceğine dair bir yazı yok fakat yine de girmenizi önermem. Eğer girecekseniz önce mail atarak sormanızı tavsiye ederim.
 • Bir anketi birden fazla kez yapmayın. Zaten Ysense yapmanıza izin vermez fakat nadirden de olsa teknik hatalardan dolayı bir anketi 2 kez yapabilirsiniz. Eğer yaparsanız ücreti geri alınabilir. Hatta birkaç kez aynı şey yaşanırsa hesabınız kapatılabilir.
 • Her anketin ortalama bitirme süresi vardır. Bunun çok altında bir sürede bitirirseniz yaptığınız anket kontrol edilir. Bu yüzden anketleri hızlı bitirmeye çalışmayın. Normal bir şekilde sorulara cevap verdiğinizde zaten anketin ortalama bitirme süresinde bitireceksiniz.
 • Anketlere dürüst cevaplar verin. Okumadan geçmeyin.
 • Sitede VPN kullanmak yasak. Eğer kullanırsanız anket ve teklif sayfalarındaki yönlendiriciler sizi yasaklayabilir.
 • Ysense ile iletişime geçerken kibar olmamakta site kurallarında hesabın kapatılması için bir neden olarak yazılıdır. Bazen yaptığınız anket ya da teklif ödeme yapmadığında çok sinirlenebilir ve kibar olmayan bir dille destek bileti yollayabilirsiniz. Bunu yapmayın.

Yukarıdaki listede bulunan davranışları yaparsanız hesabınız kapatılabilir ve hesabınızdaki mevcut paraları çekemezsiniz. Bu davranışlardan birisini yapmamanıza rağmen hesabınız kapatılırsa mail atarak Ysense ile iletişime geçin. Eğer siz haklıysanız birkaç gün içerisinde hesabınız tekrar açılacaktır.

Ysense ile kazançlar

Ysense’de her zaman çok iş olmayabilir.Bazen günde 3 anket yapabileceğiniz gibi bazen de haftada sadece 1 anket yapabilirsiniz. Yani 1 ayda 50 dolarda kazanabilirsiniz 10 dolarda. Fakat sitenin güzel tarafı harcadığınız zamana değecek ödemeler yapmasıdır. Örneğin ücreti 50 cent olan bir anket ortalama 10-15 dakika sürer. Farklı zamanlarda 4 anket yaparsanız ve her birinin 15 dakika sürdüğünü varsayarsak 1 saatte toplam 2 dolar kazanmış olursunuz. Ülkemizdeki dolar kurunu düşünürsek iyi bir rakam olduğunu söyleyebiliriz. Ya da telefonunuza düşük ücret veren bir uygulama indirseniz bile birkaç dakikada yaptığınızı düşünürsek verdiğiniz zamana değmiş olacaktır.

Kısacası bu sitede yüksek paralar kazanamayacaksınız. Sadece her gün kısa zaman ayırdığınız bir ek gelir kaynağı olarak düşünün. Üstelik cep telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan istediğiniz saatte girip istediğiniz işi yapabilirsiniz.

Son olarak Ysense ana sayfasının en altında bulunan “FAQ” yani sıkça sorulan sorular sayfasına göz atmanızı tavsiye ederim. Sayfalar İngilizce fakat “Google Translate” ile çevirebilirsiniz.

Ysense Para Çekme

Ysense’de birçok para çekme yöntemi olsa da Türkiye’den sadece Skrill ya da Payoneer ile para çekebilirsiniz. Skrill’de 5, 10, 25, 50 ve 100 dolarlık para çekme seçenekleri bulunur fakat Skrill’in kesintileri çok fazladır. Ysense’den Skrill’e para çekme talebinde bulunduğunuzda %1 kesinti ile Skrill hesabınıza geçer. Fakat Ysense bu %1’lik kesintiyi siz çekme talebinde bulunduğunuzda size yansıtır.

Skrill ile para çekme işlemi

Örneğin 50 doları Skrill hesabınıza yollayabilmek için Ysense hesabınızda 50.50 dolar olmalıdır. 50 centi keserek Skrill hesabınıza 50 dolar gönderir. Skrill’de parayı banka hesabınıza gönderebilmek için bu 50 dolar içinden 5.50 euro para keser. Bu kesintilere ek olarak bankanız işlem ücreti alır. Buna “Swift Ücreti” denir. Her bankanın Swift ücreti farklıdır. Örneğin Enpara’nın işlem ücreti 18 TL’dir. Garanti bankasının kendi sitesinde ise işlem ücreti olarak 30 dolar yazmaktadır. Enpara hesabınıza 50 dolar para çektiğinizi varsayarsak 50-60 TL arası bir masrafınız olur.

Paranız yurt dışındaki bir hesaptan geleceği için duruma göre araya farklı bir aracı banka girebilir ve masraf artabilir. Üstelik Enpara için en az masraflı bankadır diyebiliriz. 20 dolar çekme isteğinde bile bulunsanız masraflarınız aynı olacak ve paranızın yarısı masraflara gidecektir. Eğer Skrill ile paranızı çekecekseniz önce bankanızı arayarak Swift ücretinin ne kadar olduğunu öğrenmenizi tavsiye ederim.

Payoneer ile para çekme işlemi

Payoneer’de ise 50, 100 ve 250 dolarlık para çekme seçenekleri bulunur. Ysense paranızı Payoneer’e aktarmak için hesabınızdan 2 dolar keser ve bunu parayı yollamadan yapar. Bu yüzden bu 3 seçenekten biriyle para çekebilmek için hesabınızda 52, 102 ya da 252 dolar olması gereklidir. 52 dolar çekme talebinde bulunduğunuzda Payoneer hesabınıza 50 dolar yatar.

Payoneer hesabınızdan banka hesabınıza para çekme talebinde bulunduğunuzda paranızı TL olarak yollanır.  Dolar başına 10-12 kuruş arası bir kesinti olur.

Bu da 50 dolarda ortalama 5-6 TL gibi bir kesinti eder.

Yani 50 dolar çektiğinizde tüm masraflar dahil ortalama 15-20 TL gibi az bir masrafınız olacaktır. Üstelik bankanız sizden ayrı bir işlem ücreti almaz.

Sitede para çekme işleminin 5-7 gün arasında sürdüğü, ilk kez çekim yapan hesaplarda 15 günü bulabileceği yazıyor. Fakat bu zamana kadar yaptığım para çekme işlemleri daha kısa sürdü diyebilirim. Bu yüzden kısa sürede tamamlandığı ve daha az masraflı olduğu için Payoneer ile para çekmeyi anlatacağım. Önce Ysense ana menüsündeki “Cashout” sayfasına tıklayın. Karşınıza gelen para çekme yöntemlerinden Payoneer’i seçin.

payoneer ile ödeme

Payoneer sayfasına girdikten sonra aşağıdaki gibi işleme devam edin.

payoneer ödeme alma

Sol taraftan çekmek istediğiniz miktarı seçerek şifrenizi girin ve “GET REWARDED” butonuna tıklayın. Fakat ilk defa para çekecekseniz önce ysense ile payoneer hesabınızı birbirine bağlamalısınız. Para çekme talebi verdiğinizde Ysense size bir e-posta atacak. Gelen e-postadaki “https://payouts.payoneer.com/partners/…” ile başlayan bağlantıyı tıklayın.

payoneer işlemleri

Bağlantıya tıkladıktan sonra sizi yukarıdaki sayfaya yönlendirecek. Artık,  Ysense ile Payoneer hesabınız bağlandı. Tekrar “Cashout” sayfasına giderek çekmek istediğiniz miktarı seçin.

 payoneer ödeme onayı
Payoneer ile ödeme almak

Karşınıza gelen ekranda “Confirm” butonuna tıkladığınızda para çekme isteğiniz siteye iletilecek ve çektiğiniz miktar bakiyenizden düşecektir. Birkaç gün sonra Payoneer hesabınıza geçmiş olur. Banka hesabınıza paranızı çekebilmek için Payoneer hesabınıza girip “Para çekme” menüsü altındaki “Banka Hesabına” sayfasına gidin.

Paranın miktarını ve yollayacağınız hesabı seçtikten sonra para çekme talebinde bulunun. Ysense ile ilgili anlatacaklarım şimdilik bu kadar. Anlamadığınız bir kısım varsa bu sayfanın altına yorum olarak yazabilir ya da bana iletişim sayfamızdan  ulaşabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler:, ,

Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.